Про бібліотеку

Перечинська центральна районна бібліотека  заснована в 1945 році і знаходиться у районному будинку культури на першому поверсі. До складу Перечинської централізованої бібліотечної системи входить 21 бібліотека: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та 19 бібліотек-філій.

Загальний фонд ЦБС становить 268 499 примірників різногалузевої літератури. Джерелами поповнення фондів бібліотек є державна «Програма  забезпечення розвитку і функціонування української мови», районна «Програма поповнення бібліотечних фондів», книгообмін, подарунки від авторів, читачів. Публічними бібліотеками ЦБС щорічно обслуговується понад 177 тисяч користувачів.

Основними напрямками діяльності бібліотек району є своєчасне задоволення інформаційних потреб громад, розвиток інформаційної грамотності користувачів бібліотеки, допомога в освіті та самоосвіті дітей та дорослих, організація дозвілля дітей, юнацтва та розвиток їхніх здібностей. Бібліотеки співпрацюють з місцевою владою, громадськими та благодійними організаціями, фондами та товариствами. Проводять різноманітні культурно-просвітницькі акції по відзначенню знаменних і пам’ятних дат, презентації книг, зустрічі з творчими людьми краю, книжкові аукціони, диспути, літературно-музичні вечори, фольклорні свята та інші заходи.

Перечинська  центральна районна бібліотека – сучасний інформаційний, освітній та культурний центр місцевої громади, який завдяки новітнім технологіям надає новий спектр послуг для населення, що сприяє соціально-економічному розвитку громади.

Вона обслуговує 2084  користувачів, до послуг яких фонд, що налічує 35570 примірників документів, 19 комплектів газет та журналів. Обслуговування користувачів здійснюється абонементом, читальною залою, Інтернет-центром.