Проекти, програми

2016020314575855

«Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»

 

Перечинська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу у проекті Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +».  Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки з усіх областей України, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання у  Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА.

Проект передбачає роботу бібліотек з популяризації знань про Європейський Союз та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації у бібліотеці для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям громад Перечинського району. Бібліотекарі-учасники проекту формуватимуть веб-інформаційну платформу «Громадський європейський майданчик» та стануть учасниками груп у соціальних мережах; представлятимуть власний досвід у щоквартальному «Віснику ЦЄІ та пунктів ЄІ»; візьмуть участь в інтерактивному відео-ярмарку ідей; налагодять нові партнерства з Представництвом ЄС в Україні, посольствами європейських держав, європейськими інституціями та студіями; братимуть участь в європейських проектах і навчальних візитах до бібліотек Європи.

      

                    ЗАКІНЧЕНІ ПРОЕКТИ

Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)

для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад (ОТГ) України.

LOGO NEW_2_1

         Проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)  виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект направлений на посилення спроможності громад, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку. Робота IREX в цьому проекті спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації.

Перечинська центральна районна бібліотека працює у партнерстві з  Благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» м. Перечин. У серпні 2017 року у м. Львів проходив навчальний тренінг для бібліотек та громадських організацій об’єднаних територіальних громад з 7 областей України, які працюють у партнерстві по проекту. Тренінг проходив під гаслом «Моя громада – мій добробут».

Спільна робота бібліотек та громадських організацій в цьому проекті спрямована на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації, посилення спроможності громад, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку.

З 1 жовтня по 31 грудня 2017 року бібліотека проводила інформаційно-просвітницькі заходи по інформуванню та залученню жителів Перечинської територіальної об’єднаної громади (ОТГ) до процесу реформ децентралізації.

Майбутнє варто планувати!

Саме під такою назвою на території Перечинського району протягом листопада 2015 – червня 2016 року буде продовжено реалізацію проекту, направленого на підвищення поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи не планованій вагітності та абортам. Реалізація даного проекту на території району стала можливою завдячуючи БФ «Центр громадських ініціатив» (м.Перечин)  у партнерстві з Перечинською центральною районною бібліотекою, при фінансовій підтримці Програми «Здоров’я жінок України», яка є п’ятирічною (2011-2016 рр.) Програмою  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Для досягнення своєї мети Програма працює з українськими неурядовими організаціями, місцевими партнерами, підтримуючи їхні ініціативи, спрямовані на зміну ставлення населення і створення сприятливих політик на національному та місцевому рівнях, а також зміцнюючи їх організаційну спроможність.

У рамках реалізації проекту Перечинською центральною районною бібліотекою передбачається проведення різноманітних просвітницьких акцій із залученням медичних працівників для молоді і молодих сімейних пар, жінок фертильного віку. Протягом 2014 -2015 років наша бібліотека вже була долучена до реалізації подібного проекту, що дало нам можливість налагодити співпрацю з медичними працівниками району, провести цілу низку інформаційно-просвітницьких заходів. У приміщенні районної бібліотеки оформлено тематичну книжкову  виставку «Плануй своє майбутнє». Також завітавши до бібліотеки всі бажаючі можуть скористатись консультуванням з фахівцями через мережу Інтернет.

SDC10640

 

Сприяння реалізації прав сільського населення на доступ до публічної інформації

У рамках проекту «Сприяння реалізації прав сільського населення на доступ до публічної інформації», який реалізується Перечинською ЦБС у партнерстві з благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» та Закарпатською ОУНБ ім. Ф. Потушняказа фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні,на базі Перечинської центральної районної бібліотеки та бібліотек-філій сс. Сімер, Тур’я-Ремета, Тур’я-Пасіка, Порошково, які мають доступ до мережі Інтернет, створені Центри доступу до публічної інформації.

           Метою проекту є сприяння реалізації права громадян на доступ до публічної інформації через застосування та використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. На базі Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка був проведений тренінг для бібліотекарів В.Березнянського, Перечинського, Ужгородського, Свалявського районів. Також проектом передбачено проведення тренінгів для представників районних органів влади та активістів громад.

           Створені центри у бібліотеках дають можливість підвищити рівень електронної грамотності сільського населення з питань доступу до публічної інформації, інформувати жителів сільських населених пунктів про публічну інформацію органів влади місцевого, районного, обласного та державного рівнів. У кожній бібліотеці створені тематичні полички, де користувачі можуть ознайомитись із Законом України «Про доступ до публічної інформації», який набув чинності 9 травня 2011 року, почитати постатейний науково-практичний коментар до Закону, ознайомитись з інформацією про сайти, на яких можна знайти публічну інформацію. Бібліотеками будуть проведені інформаційні сесії, зустрічі серед жителів сільських громад з метою інформування їх про можливості отримання подібної інформації у бібліотеках.

sprianja


«Майбутнє варто планувати!»

  З 1 квітня 2013 року Перечинська ЦБС почала реалізацію проекту «Майбутнє варто планувати!». Реалізація проекту відбуватиметься спільно з БФ «Центр громадських ініціатив» та Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка. До реалізації проекту у якості офіційного партнера буде долучено жіночу громадську організацію «Розмарія» м. Перечин. Проект розрахований на 10 місяців.
          Мета проекту: підвищення поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи не планованій вагітності та абортам шляхом проведення широкомасштабної інформаційної кампанії на території Закарпатської області.

????????????????????????????


«Публічні бібліотеки – мости до е-врядування
в Закарпатській області»

 З 1 квітня 2013 року  Перечинська ЦБС у партнерстві з Закарпатською ОУНБ ім. Ф.Потушняка та БФ “Центр громадських інціатив” м. Перечин почала  реалізацію проекту  «Публічні бібліотеки – мости до е-врядування в Закарпатській області». Проект направлений на розвиток активного використання громадянами е-врядування та  використання громадянами  електронних послуг завдяки бібліотекам, які підключені до мережі Інтернет. Проект розрахований на 5 місяців і передбачає проведення тренінгів, практичних навчань з основ е-врядування і надання електронних послуг жителям громади.

????????????????????????????


Проект «Громадська взаємодія»
На допомогу виборцям

Для того, щоб виборчий процес та парламентські вибори 2012 року були демократичними, чесними та прозорими,  кожному  громадянину-виборцю  необхідно добре володіти інформацією про виборче законодавство. Сприяти поширенню  такої інформації  серед населення був покликаний  проект «Громадська взаємодія», що реалізовувався БФ «Центр громадських ініціатив» (м.Перечин) у співпраці з Перечинською, Виноградіською, Берегівською, Іршавською та Рахівською районними центральними бібліотеками за фінансової підтримки Фонду Східна Європа.
          Мета проекту – підвищення рівня поінформованості та обізнаності осіб літнього віку та осіб з особливими потребами – жителів Перечинського району з питань виборчого права та виборчого законодавства в період виборчої кампанії 2012 року.
          В рамках реалізації проекту на базі Перечинської центральної районної бібліотеки працював інформаційно-консультативний пункт, який надавав консультації жителям району у бібліотеці та по «гарячій» телефонній лінії. Протягом дії поекту було надано 37 консультацій, по «гарячій» телефонній лінії було надано 18 консультацій. Проведено 10 виїзних зустрічей-консультацій у 5-и селах Перечинського району: Сімер, Тур’я-Ремета, Тур’я-Пасіка, Раково і Порошково.
          З літніми людьми м. Перечин проведено зустріч «Виборчі вечорниці», на яку була запрошена юрист відділу юстиції Перечинської РДА Ап’ярій Мар’яна Юріївна. Такі ж «Виборчі вечорниці» було проведено у бібліотеках-філіях сіл: Сімер, Тур’я-Ремета, Тур’я-Пасіка, Раково і Порошково.
          14 листопада на базі Виноградівської центральної районної бібліотеки відбувся заключний «круглий»  стіл, на якому було підведено підсумки виконання проекту бібліотеками п’яти районів.

????????????????????????????


Програма «Бібліоміст»

 «Бібліоміст» – партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів, Агентства США з міжнародного розвитку та Української бібліотечної асоціації за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс.
          Перечинська центральна районна бібліотека і 4 бібліотеки-філії  сіл Сімер, Тур’я-Ремети, Тур’я-Пасіки, Порошково у 2010 році прийняли участь у  конкурсі проектів програми «Бібліоміст» – «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет ІІ», і у лютому 2011 року були офіційно оголошені переможцями цього конкурсу. У серпні бібліотеки системи отримали комп’ютерне обладнання з програмним забезпеченням (15 комп’ютерів, 4 принтери, 4 сканери, веб-камери і навушники).
7 вересня 2011 року відбулося відкриття Інтернет-центрів у Перечинській ЦРБ і бібліотеках-філіях. На відкриття у центральну районну бібліотеку приїхав директор програми «Бібліоміст» Матей Новак. Були присутні також  заступник начальника відділу культури Закарпатської обласної державної адміністрації Канюка І. І., головний спеціаліст управління культури Дурунда О. С., регіональний представник програми «Бібліоміст» у нашій області Вишняк А. М. , регіональний представник програми у Івано-Франківській області Микицей Богдан, керівник апарату Перечинської районної державної адміністрації Гунка О. Я. , представники міської ради м. Перечин, заступник директора ЗОУНБ по інформатизації Ковальчук Г. К., активні користувачі бібліотеки. В той же день пройшли відкриття в бібліотеках-філіях, на яких були присутні голови сільських рад та активісти села.

????????????????????????????

????????????????????????????????????????????????????????


Проект «Інтернет для публічних бібліотек» (LEAP-VII)

   З 2001 року Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні реалізує програму “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LЕАР)”. Урядом Сполучених Штатів було виділено 1 млн. 400 тис. доларів на поліпшення доступу громадян України до інформації через відкриття у публічних бібліотеках Інтернет-центрів, безкоштовних для читачів.
          У Перечинській центральній районній бібліотеці Інтернет-центр відкрився у грудні 2007 року, завдяки перемозі у конкурсі «Інтернет для публічних бібліотек (LEAP-VII)». Інтернет-центр обладнаний 4-а комп’ютерами, підключеними до Інтернет. До послуг користувачів принтер, ксерокс, сканер, консультації та навчання роботи на комп’ютері і в мережі Інтернет. Допомогу бібліотеці надала і Перечинська райдержадміністрація, виділивши гроші для ремонту приміщення.
          Завдяки цьому бібліотека стала осередком вільного доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів.

????????????????????????????