Доступ громадян до офіційної інформації

На базі центральної районної бібліотеки та  бібліотек-філій  сіл  Сімер, Тур’я-Ремета, Тур’я-Пасіка, Порошково створені  Центри доступу до публічної інформації, які мають доступ до мережі Інтернет.
Створені Центри надають такі послуги:
– вільний доступ користувачів бібліотеки до інтернет-ресурсів офіційної інформації;
– заняття користувачів з методики пошуку офіційної інформації в Інтернеті;
– індивідуальні консультації користувачам щодо пошуку офіційної інформації;
– довідки користувачам щодо джерел та пошуку офіційної інформації;
– пошук офіційної інформації на запит користувача (конкретний документ);
– пошук офіційної інформації на запит користувача (підбірка документів за темою);
– виставки літератури;
– складання бібліографічних та вебліографічних списків;
– допомога у складанні та оформленні офіційних документів;
– розсилка інформації користувачам (представникам влади, ГО та ін.);
– друк та запис інформації на е-носій тощо.
На сьогоднішній день реалізація права громадян на доступ до публічної інформації є одним із важливих завдань для українського громадянського суспільства.
Щиро запрошуємо всіх жителів району, органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади  до співпраці  та відвідання Центрів доступу до публічної інформації.

Регіональний інформаційний центр (РІЦ)

 На базі центральної районної бібліотеки діє Регіональний інформаційний центр (РІЦ), створений на виконання Указів Президента України від 22 березня 2000 року №490/2000 «Про  невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України», від 17 лютого 2001 року №101/2001 «Про удосконалення діяльності органів виконавчої влади з питань інформування населення» та з метою вдосконалення інформаційних послуг та забезпечення широкого доступу до інформації з різних сфер суспільного життя в районі.

 Регіональний інформаційний центр (РІЦ), створений на базі районної бібліотеки, забезпечує здійснення громадянами їхнього права на отримання інформації. Основне завдання центру – акумуляція усіх знань інформації про район, збір усіх нормативно-правових актів, прийнятих місцевою владою, і надання їх у користування населенню. В Регіональному інформаційному центрі створено фонд офіційних видань районної держадміністрації, районної і міської ради, опублікованих і неопублікованих документів, власних інформаційних баз даних з питань економічної, господарської, соціально-політичної діяльності на території нашого району. Створено картотеки, які розкривають структуру райдержадміністрації і районної ради із зазначенням посад, годин прийому громадян, тематичні теки «Розпорядження райдержадміністрації», «Рішення сесій районної ради», «Пенсійне забезпечення», «Соціальний захист населення», «Навчальні заклади області», «Підприємства району» та ін.

 Громадська приймальня

  На базі Регіонального інформаційного центру бібліотеки працює  Громадська приймальня, де спеціалісти районного управління юстиції надають безкоштовну юридичну допомогу. Громадська приймальня працює кожної останньої п’ятниці місяця, з 14.00 до 15.00 год. Телефон для довідок : 2-14-90.

  Регіональний інформаційний центр надає можливість жителям громади більше дізнатись про діяльність місцевих органів влади,  звертатися до керівництва, посадових осіб через мережу Інтернет:

 Перечинська райдержадміністрація

  www.perechinrda.gov.ua

Перечинська районна рада

www.perechyn-rada.gov.ua

Перечинська міська рада

www.perechyn-rada.in.ua

Безымянный2

  В межах проекту  Української бібліотечної асоціації (УБА) та Програми  сприяння Парламенту ІІ (ПСП ІІ)   Перечинська районна бібліотека стала учасницею Мережі пунктів доступу громадян до офіційної  інформації  у бібліотеках України.

Пункти доступу громадян (ПДГ) – це  інформаційні центри у бібліотеках, де громадяни мають можливість отримувати необхідну інформацію про діяльність органів державної влади (у т. ч. з електронних джерел) та дізнатись, яким чином можна долучитись до процесу законотворення та впливати на процес прийняття державних рішень.
ПДГ безкоштовно отримує інформацію про події, що відбуваються в центральних органах влади, електронні і друковані версії повнотекстових документів від Програми сприяння Парламенту ІІ.
Відтепер кожен користувач може познайомитися із змістом потрібного закону чи постанови, одержати інформацію щодо державних установ, політичних партій, громадських організацій. Це стало можливим завдяки новітнім інформаційним технологіям, вільному доступі до мережі Інтернет, і, відповідно до електронних ресурсів органів державної влади, та завдяки діяльності Мережі ПДГ.
ПДГ у бібліотеці – це спеціально облаштоване комп’ютерне місце з підключенням до Інтернету. Тут користувачі можуть самостійно або за допомогою бібліотекаря отримати інформацію органів влади будь-якого рівня із законодавчих та урядових сайтів.
У червні 2012 року до Мережі ПДГ приєднались і бібліотеки-філії нашого району це – Сімер, Т.Пасіка, Т.Ремета, Порошково.

pdg_05.04.13_2 pdg_05.04.13_1

Шановні користувачі!

Пропонуємо вашій увазі видання в електронному вигляді, що надійшли до Пункту доступу громадян:
Центр правової інформації надіслав  матеріали правового характеру, які надають відповідь та описують порядок дій при вирішенні найбільш типових проблем,   які турбують громадян у повсякденному житті.

 • Виплати для догляду за непрацездатними особами

Соціальні послуги надають особам, які потребують таких послуг з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.

 • Пенсія за новими правилами 

Від 1 жовтня 2011 року чинні положення Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи». Цей закон запроваджує деякі нові норми.

 • Оформлюємо житлову субсидію

Житлова субсидія – це щомісячна безготівкова адресна допомога громадянам для відшкодування витрат на оплату за користування житлом і утримання будинку та прилеглої території, а  також комунальних послуг.

 • Що варто знати про договір довічного утримання (догляду)?

Часто люди, що не в змозі самостійно подбати про себе, звертаються по допомогу до родичів, знайомих чи просто сторонніх осіб.  Натомість обіцяють подарувати квартиру або інше цінне майно. Проте, як правило, з виконанням таких обіцянок виникає чимало проблем. Наприклад, особа, котра взяла на себе зобов’язання  з догляду, не виконує їх. Або ж після смерті заповідача з’являються його родичі, які починають судитися за спадщину.

 • Договір дарування, довічного утримання, спадковий договір чи заповіт: що обрати, аби не помилитись?

Цивільний кодекс України передбачає низку цивільно-правових  договорів, які можна обрати, коли виникає необхідність чи бажання розпорядитись своїм майном.  Розгляньмо найпоширеніші види таких документів. Слід бути свідомим того, які наслідки може мати укладення тієї чи іншої угоди.

 • Якщо ви не можете сплатити кредиту.

Оформивши в банківській установі кредит, ви взяли на себе певні зобов’язання, які слід виконувати належним чином. У разі невиплати кредиту необхідно пристосовуватися до нових умов, оцінити наявні варіанти – і з найменшими фінансовими витратами вийти із цієї ситуації.

 • Звільнення з роботи: гарантії та компенсації.

Найдієвішим способом впливу на працівника для власника підприємства є «чемне»  прохання написати заяву «за власним бажанням», інакше звільнять «за статтею». Однак не дозвольте себе  залякати: будь-яке звільнення відбувається на підставі трудового законодавства.

Сподіваємось, що ці публікації будуть Вам у нагоді!

Видання для користувачів у Пункті доступу громадян

67.9(4УКР)3
А – 16
       Абрам’юк, І. Врегулювання механізмів участі громадян в управлінні громадою / І. Абрам’юк, А. Ткачук. – К.: Легальний статус,  2011. – 64 с.
У виданні зроблено короткий огляд підходів та надано практичні рекомендації щодо нормативного регулювання місцевою радою механізмів участі громадян в управлінні громадою. Також наведено приклади положень про конкурс на кращий благоустрій садиби. Адресовано депутатам місцевих рад, громадським організаціям.

67.9(4УКР)
       Вісник громадських рад. – 2011. – №1, № 2.
Це видання департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату  Кабінету Міністрів України. Тут розкриті рубрики: «Документи з питань участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», «Знайомтесь: громадська рада», Україна і світ», «Дізнатися більше», «Моя думка».

65.9(4УКР)261
Г – 19
       Ганущак, Ю. І. Місцеві бюджети  / Ю. Ганущак. – К.: Легальний статус, 2011. – 48 с. – (Бібліотека депутата місцевої ради).
У цій роботі надано коротку інформацію про принципи формування та використання місцевих бюджетів, роль ради, її органів, депутатів у цьому процесі. Також наведено варіант спеціального місцевого нормативного акта як бюджетного регламенту ради. Розраховане на депутатів місцевих рад, членів громадських організацій та політичних партій.

67.9(4УКР)3
       Законотворчість: Розробка місцевих програм розвитку: На прикладі інтегрування принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в діяльності органів місцевого самоврядування Тендерний аналіз програм місцевого розвитку (на виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків») / Програма сприяння Парламенту ІІ: Програма розвитку законотворчої політики. – К.: Москаленко О. М. ФОП, 2011. – 67 с.

67.9(4УКР)3
       Путівник для учасника адміністративного процесу / Автори-упорядники Р. О. Куйбіда, Т. В. Руда. – К., 2011. – 104 с.
У  брошурі описано порядок звернення до суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів від порушень з боку суб’єкта владних повноважень. Надано поради щодо мирного владнання спору. Також розміщено бланки процесуальних документів при звернені до адміністративного суду. Видання розраховане для позивачів, адвокатів, студентів і викладачів права.

67.9(4УКР)3
       Протидія торгівлі людьми: (законодавчі акти) / Відповід. за вип.. Ю. Ю. Сорочик. – К., 2011. – 62 с.
У пропоноване видання включено текст Закону України «Про протидію торгівлі людьми», який набрав чинності 15 жовтня 2011 року, окремі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України стосовно питань протидії торгівлі людьми.

67.9(4УКР)3
       Путівник для учасника цивільного процесу / Автори-упорядники Р. О. Куйбіда, Т. В. Руда. – К., 2011. – 136 с.
У брошурі роз’яснено з якими судовими витратами особа може мати справу в цивільному процесі, як їх сплачувати та які існують пільги у сплаті, наводяться можливі варіанти розподілу судових витрат за результатами вирішення справи.

67.9(4УКР)3
Т – 48
       Ткачук, А. Законодавча техніка: навч. посіб / А. Ткачук. – К.: ІКЦ «Легальний статус», 2011. – 268 с.
У посібнику зроблено спробу узагальнити досвід законотворчої діяльності автора і на прикладах українського законодавства показати важливість дотримання  законодавчої техніки під час підготовки проектів нормативних актів. Призначений для широкого кола юристів-практиків, депутатів усіх рівнів, студентів.

67.9(4УКР)3
Т – 48
       Ткачук, А. Ф. Врегулювання діяльності місцевої влади та її органів: проекти тип. Місц. Нормат. Актів / А. Ткачук. – К.: «Легальний статус», 2011. – 91 с.
У роботі наведені приклади документів із врегулювання діяльності місцевої ради та її органів: проект типового регламенту міської ради, проект типового положення  про комісії міської ради, а також рекомендації, як організувати і провести  слухання в комісії міської ради.

67.9(4УКР)
       Як визначити компетентний суд у вашій справі? / Автор-упорядник Т. В. Руда. – К., 2011. – 56 с.
У брошурі доступною мовою описано систему, яка дає можливість визначити за  правилами якого с судочинства належить готувати позов, та до якого саме суду потрібно звертатися. Крім того , наводяться витяги із законодавчих актів, що стосуються основних правил про юрисдикцію і підсудність. Видання розраховане на  учасників судового процесу, на адвокатів, суддів, студентів та викладачів права.

67.9(4УКР)3
       Як і коли можна звернутися до Європейського суду з прав людини? / Автори-упорядники Р. О. Куйбіда, Т. В. Руда. – К., 2011. – 56 с.
Для широкого  кола читачів описано порядок  звернення  до Європейського суду з прав людини за захистом  від порушень з боку держави. Брошура містить загальну інформацію про Конвенцію та гарантовані нею права, відомості про процедуру в Суді. Пояснюється як правильно оформити заяву для звернення до Суду, хто та у яких випадках може звертатися до Європейського суду. Видання розраховане на широке коло читачів.

67.9(4УКР)3
       Як ознайомитися із судовими рішеннями? / Автор-упорядник Т. В. Руда. – К., 2011. – 24 с.
Особливу увагу приділено механізмам, що запроваджено Законом України «Про доступ до судових рішень». Також у брошурі описано способи, за допомогою яких кожен має можливість ознайомитися із судовими рішеннями. Видання розраховане на учасників судового процесу, адвокатів, суддів, студентів та викладачів права.

А також можна ознайомитись із буклетами  по таким питанням:

 • Навіщо потрібен юрист і де отримати правову допомогу?
 • Права підозрюваного, обвинуваченого, підсудного.
 • Чи можна залагодити спір без суду?
 • Що потрібно знати потерпілому?
 • Що робити, якщо вас затримали?
 • Як і де можна отримати юридичну підтримку?

та інші матеріали на правову тематику.