Пункт європейської інформації

 2020 – Рік Європи в Україні

Президент нашої держави оголосив 2020-й  Роком Європи в Україні. Також з 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Year-Europe-1

Представництво ЄС в Україні запрошує долучатися 18, 19, 20 травня до онлайн уроків до Дня Європи.

Що спільного між лідерством, інклюзією і толерантністю? Ми поговоримо про європейські цінності та важливі якості під час онлайн-уроків до Дня Європи в Україні.

Тематика заходів:

18 травня о 12:00 онлайн-урок «Права людини – основа європейських цінностей». Дізнаємось про інклюзію в освіті, як вона має реалізуватися і навчимося краще захищати свої права:   https://youtu.be/9A2peoX1SIo

19 травня о 15:00 – «Лідерство та робота в команді: як це працює». Це урок для лідерів, командних гравців та тих, хто прагне ними стати. Про важливі якості та навички і те, як надихати команду на успіх:  https://youtu.be/i8xdtpjCuIc

20 травня о 15:00 – «Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей». Ми всі знаємо це гарне слово, та насправді не завжди слідуємо цим принципам. Тож, як долати стереотипи і боротися із дискримінацією? https://youtu.be/rfGUdZsv8NA

Реєстрація на онлайн-уроки не обов’язкова.

image

Продовжуючи цього тижня європейську тематику, пропонуємо Вам вікторину до Дня Європи, яка проводиться з 12 по 15 травня 2020 року. Долучайтеся до вікторини та змагайтеся за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Відповідайте на питання, дізнавайтеся неочікувані факти та вигравайте цінні призи. Змагайтеся за звання найкращого знавця ЄС.

У вікторині до Дня Європи є дві категорії учасників: підлітки до 14 років та молодь від 14 років.

Три найкращі знавці ЄС у кожній категорії отримають сувеніри від Представництва ЄС в Україні: флешки, футболки, кепки та парасольки.

Заходьте на сайт  https://euroquiz.org.ua/euroquiz  вже зараз та доведіть, що Ваші знання варті винагороди!

Вікторина (3)-1

Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує молодь, студентів, громадських діячів, підприємців, державних службовців, журналістів взяти участь у онлайн Днях кар’єри ЄС, що відбудуться 11 – 15 травня 2020 року. Деталі про Дні кар’єри ЄС онлайн https://euroquiz.org.ua/events/view/386

386

Євровікторина – 2020

Euroquiz2020

З 17 березня по 16 вересня 2020 року Представництво ЄС проводить онлайн вікторину про Європейський Союз.
Дізнавайтесь ще більше про цінності, інституції та життя в ЄС, культуру і спорт, інновації та розвиток Євросоюзу, про знаних українців в об’єднаній Європі.

Пройти Євровікторину можна на сайті www.euroquiz.org.ua. Вікторина розбита на п’ять тематичних напрямки: для учасників до 14 років та старших за цей вік. Усі без виключення учасники, які пройдуть 5 напрямків, зможуть отримати електронний сертифікат і дізнатися нові вражаючі факти про ЄС. А 100 найкращих гравців у кожній категорії отримають спеціальні подарунки від Представництва ЄС в Україні.

Всі учасники мають можливість заробити квізкоіни – внутрішню валюту вікторини, які можна обміняти на сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

З усіма питаннями звертайтесь на адресу ask@euroquiz.org.ua та за телефоном 0985422863.
Давайте проведемо ці півроку разом: Представництво ЄС підготувало для вас безліч цікавих запитань, вражаючих фактів і чудових нагород для переможців!
Реєструйтеся! Грайте! Вигравайте!

Довідка: Вікторина відбувається в рамках проекту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні». Виконавцем проекту виступають ГО «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО “Молодіжна альтернатива”.

—————————————————————————————————————————————————————————————————-

logoerasmuslogo_mic

«Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках»

Перечинська центральна районна бібліотека стала переможцем конкурсу у проекті Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +».  Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки з усіх областей України, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання у  Головному тренінговому центрі для бібліотекарів УБА.

Проект передбачає роботу бібліотек з популяризації знань про Європейський Союз та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації у бібліотеці для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям громад Перечинського району. Бібліотекарі-учасники проекту формуватимуть веб-інформаційну платформу «Громадський європейський майданчик» та стануть учасниками груп у соціальних мережах; представлятимуть власний досвід у щоквартальному «Віснику ЦЄІ та пунктів ЄІ»; візьмуть участь в інтерактивному відео-ярмарку ідей; налагодять нові партнерства з Представництвом ЄС в Україні, посольствами європейських держав, європейськими інституціями та студіями; братимуть участь в європейських проектах і навчальних візитах до бібліотек Європи.

Пункт європейської інформації у бібліотеці

Завдяки участі Перечинської центральної районної бібліотеки у проекті Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», на базі бібліотеки створено Пункт європейської інформації.

Пункт надає громадянам такі послуги:

 • доступ усім зацікавленим (студентам, вчителям, викладачам, журналістам, підприємцям та ін.) до інформаційних ресурсів інституцій Європейського Союзу та інших європейських організацій;
 • консультації та допомога користувачам в пошуку необхідної інформації;
 • можливостей навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах ЄС;
 • можливість для громадян участі у інформаційних та культурно-просвітницьких заходах по популяризації ідеї євроінтеграції України.

Послуги Пункту європейської інформації є безкоштовними, та їх двері є відкритими для усіх зацікавлених.

sdc11660 sdc11661

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Європи в Україні-2016

День Європи в Україні, згідно з Указом Президента України від 19.04.2003 р. № 339/2003,  відзначають щорічно у третю суботу травня.

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об’єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна  почала відзначати День Європи. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

У Пункті європейської інформації районної бібліотеки проведено відеолекторій «Європейський Союз – дружня сім’я», де присутніх ознайомлено з історією святкування Дня Європи, матеріалами про ЄС, європейські цінності та традиції.

sdc11676

 sdc11678sdc11680

Пізнаємо Європу разом!

20 травня в рамках відзначення Дня Європи Перечинська гімназія зустрічала гостей зі Словаччини – учнів та педагогів із школи Яна Шверма, що в Михайловцях. У Перечинській центральній районній бібліотеці вчитель словацької мови гімназії Годована Мирослава Елемирівна провела цікаве інтеграційне заняття: семикласники-гімназисти та учні з партнерської школи з Михайловців  змагалися в знаннях про Україну та Словаччину. Конкурси включали знання про історію, культуру, звичаї, традиції, про спільне та відмінне національної кухні обох країн. Учні разом співали й танцювали. Заняття виявилось дуже цікавим для всіх учнів.

img_7437 sdc11690 sdc11691

ЛІТО З БІБЛІОТЕКОЮ

%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80

Літо – пора відпусток та канікул, а значить – відпочинку. Останнім часом бібліотека стала місцем, де можна цікаво, корисно, а головне – весело провести свій літній відпочинок, просто завітавши з друзями до бібліотеки. А разом з цим дізнатися багато цікавої та корисної інформації. Книгоподорож європейськими країнами «Відкрий Європу для себе!» проведено у центральній районній бібліотеці в рамках літньої програми «Євроманія». Діти знайомились з країнами та містами Європи, відгадували питання вікторини, весело та цікаво проводили час у бібліотеці.

sdc12035 sdc12038

Пункт європейської інформації запрошує!

Пункт європейської інформації Перечинської центральної районної бібліотеки, створений у рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +», запрошує ознайомитись з інформаційними матеріалами про Європейський Союз, Представництво ЄС в Україні, іншими європейськими інституціями, освітніми та науковими європейськими програмами.

sdc12128

Навчання у Головному тренінговому центрі УБА

29-30 серпня 2016 року координатор проекту, завідувачка Інтернет-центром Власта Магада взяла участь у навчанні за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», який проводить Українська бібліотечна асоціація за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+”. Навчання проводилось у Головному тренінговому центрі для бібліотекарів в м. Київ.

1 5

Європейський тиждень місцевої демократії

images

Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, що включає одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні. Держави-члени Ради Європи, які підписали Хартію (15 жовтня 1985 р.) зобов’язуються втілювати принципи місцевого самоврядування у своєму національному законодавстві.

Щорічне проведення в Україні заходів Європейського тижня місцевої демократії введено Указом Президента України «Про Європейський тиждень місцевої демократії» №922/2007 від 27 вересня 2007 року в тиждень, що включає 15 жовтня. Цьогорічний Європейський тиждень місцевої демократії проходить з 10 по 16 жовтня.

Головна мета Тижня – розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.

Пункт європейської інформації у центральній районній бібліотеці пропонує користувачам інформаційні друковані та електронні ресурси про країни Європи, функціонування місцевого самоврядування у країнах ЄС, вирішування питань місцевого значення в цих країнах.

sdc11661

Також подаємо корисні посилання:

Аналітичний ресурс місцевого і регіонального розвитку в розділі Міжнародне співробітництво/Європейській тиждень місцевої демократії

www.municipal.gov.ua

Сайт Асоціації міст України та громад

www.auc.org.ua

Урядовий портал

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246396130&cat_id=223223535

Перечинська РДА

http://perechinrda.gov.ua/

Перечинська районна рада

http://perechyn-rada.gov.ua/

Перечинська міська рада

http://www.perechyn.com.ua//

 

codeweek-badge-small-250Європейський Тиждень Коду в Україні

 З 15 по 23 жовтня 2016 року в Україні проводиться Європейський Тиждень Коду. Тиждень присвячено технологіям та залученню організацій та громади до програмування. Європейський тиждень коду – ініціатива, започаткована 2013 року Нієле Кроес, єврокомісаром з питань цифрових технологій. Головна мета – сприяти поширенню інформації про кодування та створення різноманітних додатків, ігор за допомогою коду.

Шановні друзі! Запрошуємо вас долучитися до Всеукраїнського флешмобу «Кодуємо Разом», 19 жовтня 2016 року, 13.00 год., Інтернет-центр Перечинської центральної районної бібліотеки.

Активність: Працюємо у будь-якому програмному середовищі за темою Україна. Поширюємо власну активність у соціальних мережах за хештегами #codeEU #codeUA

Мета: популяризація програмування серед громади, залучення нових учасників та поширення інформації.

http://events.codeweek.eu/view/11878/code-together/

http://facebook.com/codeEU

https://www.facebook.com/groups/1179293055426737/

Станьте частиною загальноєвропейської ініціативи заради нашого майбутнього!

 

Презентація Пункту європейської інформації

На базі Перечинської центральної районної бібліотеки відбувся семінар бібліотечних працівників району. У програмі семінару проведено презентацію Пункту європейської інформації, який відкрито у центральній районній бібліотеці в рамках проекту Української бібліотечної асоціації за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус +». Презентацію провела координатор В. Магада, яка ознайомила учасників з діяльністю, ресурсами та інформаційно-просвітницькими послугами ПЄІ бібліотеки, зробила звіт про пророблену роботу та поділилася планами заходів на 2017 рік.

SDC12920 SDC12922

 

 

 

Міжнародний день дитячої книги

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги і цей день святкують всі, хто вважає, що книга – джерело знань. Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства.

Не випадково цей день припадає на 2 квітня, день народження датського письменника-казкаря Ганса Христіана Андерсена.

У цей день працівники районного будинку культури, центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей організували свято дитячої книги під відкритим небом, на площадці перед районним будинком культури. Цікавою була програма свята, яку представляли глядачам казкові герої – Червона шапочка, Аліса з країни Чудес, Гаррі Поттер, Пеппі Довгапанчоха та інші. Дітки залюбки брали участь у майстер-класах: виготовлення великодніх поробок, книжечок своїми руками, складання пазлів. Можна було за бажанням зробити собі аква-грим, взяти участь у європа-грі, сфотографуватись у фото-зоні. А скільки цікавих дитячих книг українських та зарубіжних письменників і поетів можна було переглянути і почитати на святі.

DSCN0655 DSCN0656 DSCN0716 DSCN0732 DSCN0741 DSCN0746 DSCN0750

Будуймо Європу в Україні!

У третю суботу кожного травня в Україні відзначають День Європи. У 2017 році цей день припадає на 20 травня. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в Євросоюзі.

Перечинська центральна районна бібліотека в рамках проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся у пунктах європейської інформації у бібліотеках» за підтримки програми «Еразмус +», до Дня Європи в Україні провела флешмоб та інформаційно-просвітницьку акцію «Будуймо Європу в Україні».

Мета заходів – формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, ознайомлення жителів громади м. Перечин з європейськими цінностями та традиціями, популяризація загального європейського культурного надбання серед молоді Перечина. Бібліотекарі оформили книжкову виставку, розповсюджували серед жителів м. Перечин пам’ятки про День Європи в Україні та інформаційні листівки про послуги бібліотеки з європейської тематики.

DSCN0836 DSCN0837 DSCN0849 DSCN0857

 

У бібліотеці підписали договір про співпрацю

Протягом останніх років між Перечинською міською радою та містами-побратимами Словаччини укладено ряд договорів про партнерську співпрацю та транскордонне співробітництво для безпосередньої економічної співпраці в сфері соціальних відносин, культури, освіти та спорту.

16 липня 2017 року у читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки відбулося підписання договору про співпрацю між м. Перечин та м. Спиське Подградє (Словаччина). Угоду підписали міський голова Перечина Іван Погоріляк та голова міста з Словаччини Міхал Капуста. Гості з Словаччини подарували бібліотеці книги про своє місто.

DSCN1333

DSCN1337

19 травня – День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

18 травня 2018 року Перечинська центральна районна бібліотека приєдналася до відзначення Дня Європи, оформивши книжково-ілюстраційну виставку «Вивчай Європу – змінюй Україну», провела інформаційну бесіду та акцію по розповсюдженню листівок до Дня Європи.

DSCN3249 DSCN3250 DSCN3256 DSCN3259

Міжнародний день толерантності

Щороку 16 листопада  світова спільнота відзначає Міжнародний день толерантності, підтримуючи право кожної людини на індивідуальність і дотримання своїх переконань. Цей день запровадили у 1995 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Його мета полягає в тому, щоб зменшити по всій планеті випадки прояву насильства та екстремізму. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

16 листопада 2018 р. у центральній районній бібліотеці з учнями 8-х класів Перечинської гімназії проведено годину спілкування «Ми різні, але ми – рівні!», під час якої учні більше дізналися про толерантність, що це – передусім, активна життєва позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.

Президент гімназії Юлія Ганчак та заступник президента Аліна Луцук  провели цікаві вправи з учнями, які допомогли їм зрозуміти, що кожний із них особливий, здатний на певні вчинки, може проявити себе. Учні переглянули короткометражний фільм «Толерантність починається з мене», і зачитали свій «Колективний контракт толерантності», який для них підготували працівники бібліотеки.

Підсумовуючи, всі учасники заходу зробили один висновок, що кожен з нас може спробувати зробити світ навколо себе більш толерантним.

DSCN4380 DSCN4382 DSCN4385 DSCN4399 DSCN4403 DSCN4406

Представництво Європейського Союзу в Україні

оголошує набір EU Study Days in Ukraine у 2019 році.

Нові сесії Єврошколи.

eu-study-days

Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ оголошують набір учасників на сесії EU Study Days in Ukraine, які відбудуться у 2019 році.

27 сесія: 7–10 лютого у Житомирі

28 сесія: 15–18 березня у Сумах

29 сесія: 19–22 квітня у Тернополі

30 сесія: 21–24 червня у Сєвєродонецьку

31 сесія: 19–22 липня в Одесі

До участі у сесіях Єврошколи запрошуються учасники з усіх регіонів України. Взяти участь можливо лише в одній сесії на вибір. Увага! Дати та міста можуть змінитися, про що організатори повідомлять додатково.

Єврошкола – це унікальна можливість для українських студентів та випускників ВНЗ:

отримати нові знання від найкращих експертів з Європейського Союзу та України;

вивчити ключові моменти у відносинах між Україною та Європейським Союзом у сферах політики, економіки, енергетики, безвізового режиму, освіти та прав людини;

поспілкуватися з представниками інституцій Євросоюзу та науковцями;

долучитися до мережі активної молоді для обміну досвідом та впровадження спільних ініціатив у майбутньому.

Хто може взяти участь? Студенти (останні курси) та випускники українських ВНЗ (які закінчили університет не більше ніж три роки тому) з усіх регіонів України.

Пріоритет буде надаватися студентам та випускникам, що здобули (або здобувають) освіту за спеціальностями: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія та філологія.

Як взяти участь? Для подання заявки на участь в EU Study Days потрібно вибрати сесію, у якій би хотіли взяти участь та заповнити відповідну анкету.

Більше інформації на сайті http://bit.ly/2ACVr7Y

 

Відкрий для себе Європу!

 Шановні користувачі! Представляємо розважально-пізнавальну книжку для школярів, у якій лаконічно та просто пояснено, чим є Європейський Союз і як він працює. Книжка наповнена барвистими ілюстраціями, яскраво розповідає про історію європейського континенту, його сучасність, клімат та природу. Також, у цьому посібнику ви дізнаєтеся, зокрема, про історію Європейського Союзу, що робить ЄС та як ухвалює рішення.

Переглянути та скачати книжку можна за посиланням – http://bit.ly/2UCLSBm

56196746_1216566045175377_6355458670637088768_n

 

День Європи 2019

18 травня в Україні відмічається День Європи. Цей день почали відмічати з 2003 року, в третю суботу травня відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Європа століттями страждала від воєн і розмежувань. Але в останні понад 60 років країни цього старого континенту нарешті об’єднались у мирі та дружбі, щоб спільно працювати для кращого майбутнього Європи й усього світу. Перечинська центральна районна бібліотека, в якій відкрито Пункт європейської інформації, приєднується до святкування Дня Європи в Україні.
Чи багато ви знаєте про Європу? Це прекрасне місце, де відбувається багато цікавих речей. Європа – мальовничий континент з цікавою історією. Він дав світу багато видатних учених, винахідників, художників і композиторів, а також популярних акторів та успішних спортсменів. Перевірити свої знання про Європу, Європейський Союз, його історію та сучасність, цілі та цінності мали можливість учні Перечинської гімназії. Бібліотека пропонувала їм «Європу-гру», яка виявилася для юних громадян водночас розвагою і засобом пізнання ЄС.
Цікавою була для учнів і презентація «Літературними стежками Європи», з якої учні дізналися про відомих письменників і поетів європейських країн, їх твори та відомі вислови. 

IMG_20190517_101135_BURST1 IMG_20190517_101148 IMG_20190517_101738 IMG_20190517_101807

 

Європейський Союз на книжковій полиці

Куточок під назвою «ЄС на книжковій полиці» з’явився у Перечинській  районній бібліотеці для дітей. Це стало можливим завдяки проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні» та Представництва Європейського Союзу в Україні. Завдяки проекту бібліотека отримала спеціальні інформаційні матеріали та літературу про Європейський Союз та його відносини з Україною. В інформаційному куточку користувачі зможуть підібрати літературу, взяти участь у вікторинах та поповнити свої знання про Європейський Союз.

Також бібліотека отримала доступ до онлайн-платформи Euroguiz, де зможе розміщувати новини, обмінюватися досвідом, вивчати кращі практики.

Під час літніх канікул для дітей та дорослих бібліотека пропонує змістовний відпочинок, під час якого можна гарно розважитися та набути нові корисні знання.

5 20190705_102918

 

Конкурси  до Дня прав людини від Представництва ЄС в Україні

 

З нагоди 71 річниці Дня прав людини Представництво ЄС оголошує онлайн вікторину та конкурс блогів «Як я захищаю свої права». Знаєте та захищаєте свої права? Хочете поділитися своїм досвідом з іншими та отримати винагороду? Тоді, долучайтеся до нової пізнавальної вікторини та конкурсу блогів на сайті https://euroquiz.org.ua до 10 грудня 2019 року.

Мета конкурсів – привернути увагу української спільноти до прав людини та залучити активних молодих людей учасників мереж ЄС висловити власне бачення важливості прав людини в їхньому житті, захисту прав людини в Україні.

 

Що Вікторина до Дня прав людини
Де сайт https://euroquiz.org.ua/euroquiz
Коли з 4 по 10 грудня 2019 р.
Хто може взяти участь діти та підлітки до 14  роківпідлітки  та молодь від 14 років

Для того, щоб взяти участь у вікторині, необхідно зареєструватися на сайті www.euroquiz.org.ua та відповісти на 15 запитань пов’язаних з правами людини. Запитання розбиті на дві категорії: для дітей та підлітків до 14 років та молодь від 14 років. Найкращі 5 учасників  з кожної категорії отримають сувеніри. А також учасники зможуть позмагатися за  можливість:

 • відвідати Представництво ЄС в Україні – для учасників до 14 років;
 • пройти коротке стажування в Представництві ЄС в Україні чи на проекті – для молоді від 14 років.

Організатори не покривають проживання та проїзд учасників.

 

Що Конкурс блогів
Де сайт https://euroquiz.org.ua/network-eu/blogs/
Коли з 4 по 15 грудня 2019 р.

Конкурс «Як я захищаю свої права» – це можливість розповісти про те, як ви захищаєте свої права, написавши блог, знявши коротеньке відео або фото, намалювавши малюнок або постер та надіславши його на мейл ask@euroquiz.org.ua чи додавши на сайті https://euroquiz.org.ua/network-eu/blogs/add до 15 грудня 2019 року

 

Блог можна подати за такими наступними теми:

 • Захист основних прав і свобод людини
 • Захист прав дитини
 • Захист економічних та соціальних прав
 • Захист прав і свобод у цифровому середовищі

 

Вимоги до робіт:

 • блог – до 500 слів;
 • відео – до 3 хв, лінк з youtubе каналу;
 • фото/малюнок/постер – до роботи має бути додано короткий опис-пояснення роботи;
 • відповідність тематиці;
 • українська мова.

 

Головними критеріями вибору переможців є: презентація особистого досвіду, якість тексту або відео, використання фото, зворотній зв’язок користувачів (кількість коментарів або поширень). По одному переможцю із кожної категорії отримають дипломи та сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

 

Із запитаннями звертайтеся на ask@euroquiz.org.ua або (063) 786 45 94.

 

Довідкова інформація: 10 грудня щорічно відзначається День прав людини, який пов’язаний із датою проголошення Генеральною асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини (у 1948 році).

З текстами основних документів з питань прав людини можна ознайомитися тут:

Загальна декларація прав людини

Європейська конвенція з прав людини

Паризька хартія для нової Європи

Додати коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>