“На Аскольдовій могилі поховали їх…”. Пам’яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства. «Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні», — сказав Президент УНР Михайло Грушевський під час поховання героїв. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава!

29 січня у читальній залі центральної районної бібліотеки відбулась година пам’яті «На Аскольдовій могилі», участь в якій взяли перший заступник голови Перечинської райдержадміністрації Мар’яна Павлівна Ладомиряк, керівник апарату Перечинської райдержадміністрації Надія Павлівна Девіцька, культосвітні працівники, користувачі бібліотеки. У читальній залі працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Пам’ятай про Крути», бібліографічний огляд якої провела завідуюча відділом обслуговування Марія Коростельова. Учасники заходу переглянули відеофільм «Бій під Крутами».

SDC10956 SDC10959 SDC10965