Співпраця з ромською національною меншиною м. Перечин

На території міста Перечин знаходиться понад п’ятдесят невеликих будинків, в яких проживає більше триста людей ромської національності. Близько ста осіб – це діти до чотирнадцяти років. Роми перечинського табору є активними громадянами свого міста. Це вони доказали своєю участю в районному різдвяному фестивалі “Вертеп-2016″. Виступ вокального ансамблю ромської громади став приємним сюрпризом для всіх перечинців.

Перечинські роми є частими відвідувачами центральної районної бібліотеки. У  місцевій ромській євангелістській церкві, пастором якої є Руслан Сурмай, організовано недільну школу, яку відвідує близько тридцяти дітей. Навчання дітей проводить Ірина Сурмай. Ромська молодь старається йти в ногу з часом. Так, в таборі мають свою футбольну команду із пляжного футболу у складі семи осіб, яка називається «Перечинський табір». Влітку 2013 та 2014  років вони дійшли до фіналу міського чемпіонату Перечина.

Нещодавно Руслан та Ірина Сурмай завітали до районної бібліотеки, щоб подарувати книжечки – євангельські історії на ромській мові. Бібліотека вдячна їм за подарунки і сподіваємось на дальшу співпрацю.

SDC10943 SDC10944