День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Це свято було започатковане указом президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року. Цього року День Гідності та Свободи відзначається під гаслом «Вільні творять майбутнє!».

Наприкінці листопада 2013 року відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави акцій протесту.

21 листопада 2013 року Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що мала бути підписана на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада. Акції протесту почались з того ж дня. Зокрема на Майдані Незалежності у столиці мітингувальники встановили намети і перебували там цілодобово. У ніч на 30 листопада 2013 року спецпризначенці «Беркуту» побили десятки активістів, переважно молодь, після чого на вулиці міст України вийшли сотні тисяч громадян. Акції протесту, що тривали з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назви Євромайдан, Майдан, а пізніше – Революція Гідності.

У центральній районній бібліотеці до Дня Гідності та Свободи підготовлено тематичну книжкову виставку «Ми – патріоти України» та проведено відео-перегляд «Зима, що нас змінила. Небесна сотня». 20 листопада працівники бібліотеки взяли участь у відзначенні Дня Гідності та Свободи на площі у центрі м. Перечин.

SDC10642

??????????????????????????????????????????????????????????????