З любов’ю до людей і рідної землі!

Де щедро папороть цвіте,

Ялини осені не знають,

Поета слово золоте

У Тур’я-Бистрій пам’ятають.

Ім’я поета, члена Національної спілки письменників України Василя Діянича добре відоме шанувальникам художнього слова. У літературі він з початку 40-х років минулого століття. З під пера В. Діянича вийшли окремі збірки поезій «З піснею щодня» (1958), «Там, де річка Тур’я» (1961),  «Земле, ти чудесна!» (1966), «Смереки осені не знають» (1975), «Цвіт папороті» (посмертне видання, 1985).

У 2015 році з ініціативи Закарпатської організації Національної спілки письменників України видано збірку вибраних поезій Василя Діянича «Гори ви мої мальовані», з нагоди 90-річчя поета.

Василь Діянич народився 15 липня 1925 року в с. Тур’я-Бистра Перечинського району в сім’ї хлібороба. У 1943 році закінчив Ужгородську гімназію, а в 1949 році – відділення журналістики партійної школи при ЦК КПУ в Києві. Працював у редакції газети «Закарпатська правда». Як поет дебютував у колективній збірці «Тройка» (1942). Після визволення Закарпаття виступав з поезіями в обласній та республіканській пресі, в альманахах і журналах.

Вірші Василя Діянича беруть свої витоки з народнопоетичної творчості. Не випадково чимало його поезій покладено на музику, яка ввійшла в золотий фонд репертуару заслуженого Закарпатського народного хору. Василь Діянич – автор багатьох статей і нарисів. Написав також ряд рецензій на вистави, кінофільми, збірники поезій. Окремі поезії В. Діянича перекладені російською, осетинською, угорською мовами.

На жаль, його вже немає серед нас від 19 червня 1980 року. Тож ці дати – слушна нагода згадати добрим словом поета Василя Діянича і вклонитися його світлій пам’яті.

23

Додати коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>