Бій за майбутнє України: 29 січня – День пам’яті Героїв Крут

В Україні 29 січня щорічно відзначається День пам’яті Героїв Крут. Саме в цей день у 1918 році в 130 км на північний схід від Києва відбувся бій чотирьохтисячної більшовицької армії Михайла Муравйова проти загону з київських студентів і бійців вільного козацтва.

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими та навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни!

Відомий український поет Павло Тичина написав у пам’ять про загиблих героїв вірш, який назвав «Пам’яті тридцяти».

До уваги користувачів, у читальній залі центральної районної бібліотеки організовано книжкову виставку «В серцях людських не згасла пам’ять!», біля якої проведено історико-патріотичний екскурс «Згадаймо юність, що згоріла в Крутах».

DSCN6273 DSCN6277

Додати коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>