Всесвітній день охорони навколишнього середовища

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року, s з того часу його щороку відзначають в усьому світі. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день – 5 червня 1972 року – в Стокгольмі (Швеція) почала роботу Конференція ООН з проблем навколишнього середовища, за результатами якої було створено ЮНЕП – Програму ООН з навколишнього середовища.

Приводом для проведення цієї всесвітньої акції стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року Генеральному секретареві ООН, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому в зв’язку із забрудненням навколишнього середовища, тому «червоною ниткою» у зверненні стали слова: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами».

Метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги світової громадськості до проблем планети Земля та навколишнього середовища, а також стимулювання політичного інтересу і відповідних дій.

У центральній районній бібліотеці організовано виставку-застереження «Знати. Любити. Берегти» і проводиться постійна акція по збору відпрацьованих батарейок.

Тож, шановні перечинці! Просимо не викидати відпрацьовані батарейки у сміття, а занесіть у нашу бібліотеку. Давайте будемо людьми, бо всі ми хочемо жити в чистому довкіллі, купатися в чистій воді, пити джерельно чисту воду. А для цього нам треба змінити свою свідомість та свідомість інших.

DSCN5343 DSCN5344 DSCN5345