День безпечного Інтернету

SID2019_Ukraine_betterinternetcentre-768x439

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

День безпечного Інтернету запровадили для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний може використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо. У цей день закликаємо батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків долучитися до співпраці у створенні найкращого Інтернету.

Перечинська центральна районна бібліотека приєднується до руху, використовуючи найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей.Пропонуємо на сайті бібліотеки навчально-методичні ресурси, які будуть корисні для сприяння позитивному використанню цифрових технологій, безпечної поведінки в Інтернеті, дотримання прав і обов’язків в онлайн-світі.

Навчально-методичні ресурси

  • Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

Джерело: https://goo.gl/5iGjPJ

Посібник містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Заняття запропоновані у п’яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в Інтернеті, захист в Інтернеті, доброзичливість в Інтернеті, сміливість в Інтернеті.

  • Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру

Джерело: https://goo.gl/Em7sYj

Посібник для батьків у доступній формі містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій.

  • Посібник для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Джерело: https://goo.gl/EdR4x6

Посібник створений молодими людьми для молоді, спрямований на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті.

Запропоновані 18 завдань допоможуть підліткам перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі.

  • Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті

Джерело: https://goo.gl/J1Xkg6

Посібник містить опис технології соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в Інтернеті: теоретичні питання безпечної поведінки в Інтернеті, опис занять та 8 тренінгових вправ із розвитку базових компетенцій безпечної поведінки підлітків в Інтернеті, плани заходів для педагогів та батьків.

  • Посібник з протидії мови ненависті «Закладинки»

Джерело: https://goo.gl/GZNQYf

Посібник містить 24 приклади вправ з теми протидії мові ненависті онлайн через навчання з прав людини. У вправах розкриваються теми мови ненависті онлайн, прав людини в Інтернеті, свободи вираження поглядів, приватного життя і безпеки, інтернет-грамотності, демократії та участі.

Ресурси про День безпечного Інтернету:

  • Офіційний сайт Дня безпечного Інтернету (англійською мовою): www.saferinternetday.org
  • Сторінка «День безпечного Інтернету в Україні» у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
  • Сторінка «День безпечного Інтернету в Україні» у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID
  • Сайт Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org
  • Сайт Інституту модернізації змісту освіти: https://imzo.gov.ua

 

Додати коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>