День пам’яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут – київських школярів і студентів, учасників бою з підрозділами більшовиків на станції Крути 29 січня 1918 року. 101 рік тому українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.

«Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. Але ми не знаємо/не пам’ятаємо їх, тому прагнемо нових, вважаючи, ніби їх бракує. Їх не бракує в нашій історії, крутянці в цьому пантеоні посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу», – вважає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Дізнатися більше про цю історичну подію можна з книжкової виставки «В серцях людських не згасла пам’ять» у читальній залі центральної районної бібліотеки. Долучившись до відзначення Дня пам’яті Героїв Крут працівники бібліотеки провели перегляд літератури про ті події далекого 1918 року і підготували відеоперегляд «Пам’ятай про Крути».

DSCN4619 DSCN4622