День української писемності та мови

День української писемності та мови в Україні святкується щорічно 9 листопада, починаючи з 1997 року, коли президент підписав відповідний указ про встановлення свята. 9 листопада також відзначається церковне свято – день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який стояв біля витоків української писемності, був послідовником Кирила і Мефодія, а також першим істориком Київської Русі.

День писемності та мови в Україні не випадково відзначають у свято вшанування пам’яті автора «Повісті временних літ», адже саме преподобного Нестора вважають «батьком української словесності». Сенсом всього його життя була книжкова справа. У 17 років Нестор прийшов до Києво-Печерської лаври послушником. На початку XII століття він створив літопис, в якому охопив події, починаючи від біблійних часів і до XI століття. Його написання зайняло близько 20 років. На жаль, первісна редакція «Повісті» загублена, і до наших днів дійшли тільки перероблені її видання.

У читальній залі Перечинської центральної районної бібліотеки оформлено книжково-ілюстраційну виставку до Дня української писемності та мови, на якій пропонуються книги про першоджерела української писемності, про преподобного Нестора та його літопис «Повість минулих літ», про виникнення друкарства на Україні та першодрукаря Івана Федорова.

8 листопада у читальній залі бібліотеки з учнями 7-х класів Перечинської гімназії проведено літературну годину до Дня української писемності та мови. Учитель гімназії  Мирослава Елемирівна Годована разом з працівниками бібліотеки підготували для учнів цікаву вікторину, розповіли про виникнення української писемності. Присутні також переглянули відео про Нестора Літописця, про святих Кирила і Мефодія і про значення української мови у сучасному світі.

DSCN4281 DSCN4282 DSCN4286 DSCN4292 DSCN4294