Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності 2018 р.

У 2018 році Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності проходить з 24 по 31 жовтня під гаслом «Медійно та інформаційно грамотні міста».

Відзначається він щорічно за ініціативи ЮНЕСКО, і за задумом, це – чудова нагода привернути увагу, проаналізувати і відсвяткувати досягнення на шляху до медійно та інформаційно грамотного суспільства.

В усьому світі міста суттєво виграли від цифрової революції. Доступність новин та інформації про державне управління, громадянське суспільство, транспорт, медицину, приватний сектор сприяла підвищенню ефективності в усіх сферах, відкрила нові економічні, соціальні та культурні можливості, сприяла активній участі громадян у самоврядуванні. Але, окрім переваг, існують також загрози, такі як фейкові новини, дезінформація, пропаганда, відсутність толерантності тощо. Тож людям потрібні інструменти, знання і навики, що допоможуть їм орієнтуватися в медійному та інформаційному середовищі.

Медійно-інформаційна грамотність, за концепцією ЮНЕСКО, об’єднує три взаємопов’язані комплекси компетенцій:

• інформаційну грамотність
  • медіаграмотність
  • технологічну або цифрову грамотність.

Інформаційна грамотність – вміння знаходити, аналізувати, використовувати інформацію.

Медіаграмотність – вміння отримувати доступ до медіа, аналізувати контент, оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування.

Технологічна або цифрова грамотність передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.

У сучасному світі важливим суб’єктом медійно-інформаційної освіти є бібліотека. Перечинська центральна районна бібліотека приєднується до проведення Тижня медійно-інформаційної грамотності і пропонує громадянам тематичну виставку з інформаційними матеріалами на дану тематику. У бібліотеці можна дізнатися, навчитися як використовувати різні додатки у телефонах, користуватися різними громадськими і державними сайтами,як правильно шукати інформацію, як її створювати, поширювати. Тема медіаграмотності немає вікових обмежень, і тому людині важливо розвинути у собі критичне мислення.