Поезія – це свято! Всесвітній день поезії

21 березня відзначається Всесвітній День поезії. Цей день весь світ відзначає світлого березневого дня, коли земля вже прокинулася від зимової скутості, весна набирає силу, а душа проситься в політ. 21 березня День поезії відзначається невипадково. Адже це ще і день весняного рівнодення, символічного оновлення природи і творчого злету людського духу.

Всесвітній День поезії встановлено 1999 року ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО. Уперше відзначено 21 березня 2000 року у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Уся історія людства показує, що поетичне слово йде поруч із людиною. З давніх-давен людина використовувала дар Божий – мову, для вираження своїх емоцій чи оспівування найпрекраснішого почуття – любові. Поезія, як зовсім особлива універсальна мова, здатна об’єднувати різні народи, культури і країни, і допомагає людям у всьому світі легше порозумітися. Протягом багатьох століть людські думки і почуття, виражені в поетичній формі, зайве доводять, що, незважаючи на нашу відмінність, всі ми дуже схожі одне на одного, відчуваємо, переживаємо і говоримо про однакові почуття й емоції. Кожен народ свої почуття і сплески своєї душі висловлює поетичними рядками своєю мовою.

Тому велика шана, честь і хвала тим поетам, тим перекладачам, завдяки таланту і праці яких світова спільнота долучається до багатомовного духовного поетичного спільного джерела.

У читальній залі центральної районної бібліотеки поезію українських та зарубіжних поетів читали користувачі – учениці Перечинської ЗОШ Вікторія Маурер і Вікторія Візантій; учень професійного ліцею Владислав Балога; учениці Перечинської гімназії Валерія Токар, Наталія Ковш, Аліна Луцук; бібліотекар, учасниця обласного конкурсу українського художнього слова імені Івана Ірлявського «Моя весна» Уляна Лалакулич та інші.

Друзі! Вітаємо вас зі Всесвітнім Днем поезії. Нехай її бурхливе джерело наповнює ваші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими!

DSCN2909 DSCN2911 DSCN2916 DSCN2922