Юридична консультація: Як виготовити дитячий закордонний паспорт


Дитячий закордонний паспорт в Україні.  Документи та особливості оформлення.

            Раніше для того, щоб мандрувати з дитиною за кордон, у батьків було два варіанти: можна було внести дані про дитину у свій закордонний паспорт або ж оформити дитячий проїзний документ. З початку квітня 2015 року це зробити вже неможливо, а єдиним офіційним документом дитини для виїзду за кордон, який ви можете оформити, є дитячий закордонний паспорт. Проте це не означає, що тільки маючи власний паспорт дитина зможе подорожувати. Якщо дитина вписана у ваш закордонний паспорт чи має проїзний документ, та термін його дії ще не закінчився, то перетин кордону з цими документами можливий ще до 2018 року. Варто пам’ятати також, що, відповідно до законодавства України, при перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки чи опікуни. Якщо з дитиною їде один з батьків, то він має мати нотаріально завірену згоду іншого на виїзд дитини за кордон із зазначенням країни та терміну перебування. Якщо діти вписані у ваш закордонний паспорт, не зайвим буде мати при собі їхні свідоцтва про народження для підтвердження батьківства.

З якого віку видають дитячий закордонний паспорт?

Згідно з новими правилами, паспорт для дитини ви зможете оформити вже з перших днів її народження. Але це буде не біометричний документ, бо у малюків не беруть відбитки пальців, а стандартний закордонний паспорт, формат якого нічим не відрізнятиметься від дорослого аналога: 32 сторінки в м’якій обкладинці та сторінка з особистими даними. Віза для виїзду за кордон відтепер знаходитиметься у паспорті дитини, що є перевагою, адже економить місце у паспортах батьків, тому вони служитимуть довше.
Документи для виготовлення закордонного паспорта дитині, якщо їй ще не виповнилось 12 років, може подавати один із батьків. Перелік документів для виготовлення дитячого закордонного паспорта подаємо нижче.

Дитячий закордонний біометричний паспорт

Біометричні паспорти є альтернативою звичайним і відрізняються тим, що містять цифровий носій з інформацією про вас та вашими біометричними даними. Популярності біометричних паспортів сприяє те, що при введенні безвізового режиму України з ЄС, лише з їх допомогою можна буде пересікати кордон без попереднього оформлення візи. Підробити документ такого формату – практично неможливо, та й при втраті виключено, що хтось чужий зможе ним скористатись, отож ваша конфіденційна інформація надійно захищена. Тому багато батьків прагнуть зробити своїм малюкам сучасні дитячі закордонні біометричні паспорти. Але, за даними державної міграційної служби, обов’язкова процедура для виготовлення закордонного біометричного паспорта – сканування відбитків пальців – проводиться для дітей, яким виповнилось 12 років і обов’язково за згодою батьків. Якщо батьки не згодні, вони мають написати заяву про відмову від внесення такої інформації. Цифровий підпис, теж необхідний, дитина може ставити після досягнення 14-річного віку. Саме тоді й варто виготовляти дитячий закордонний біометричний паспорт.

Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта

Проїзний документ, який надавав дитині право пересікати кордон, видавався терміном на 3 роки. Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта, як і звичайного дитячого закордонного паспорта становить 4 роки. Після закінчення терміну, його слід буде переоформити. Особи, яким виповнилось 16 років, можуть оформлювати закордонний біометричний паспорт, який буде дійсним протягом 10 років. Нагадуємо, що після цього терміну необхідно буде виробити новий документ, адже продовжити закордонний паспорт в Україні віднедавна стало неможливим.

Вартість виготовлення дитячого закордонного паспорту

Діти, які не досягли 16-річного віку, не повинні сплачувати державне мито, яке складає 170 гривень, тому дитячий закордонний паспорт обійдеться вам дешевше, ніж дорослий. Станом на сьогодні, нетермінове виготовлення такого документа (термін виготовлення приблизно 20 робочих днів) з електронним носієм коштує 391 грн. 47 коп. (87 грн.15 коп. складає оплата послуг, 304 грн. 32 коп. – вартість бланка закордонного паспорта з чіпом) . Звичайний дитячий закордонний паспорт в Україні коштуватиме 325 грн. 47 коп. (87 грн.15 коп. – оплата послуг, 238 грн. 32 коп. – вартість бланка закордонного паспорта без чіпа). Не забувайте також про оплату послуг банку, яка становитиме 3-5 відсотків від суми платежу.

Анкета на закордонний паспорт нового зразка дітям до 18 років

За новими правилами, бланк анкети на дитячий закордонний паспорт не видається батькам на руки для заповнення. Батьки повинні лише оформити заяву-згоду у присутності працівника, який оформлює документи, суть якої в дозволі на виготовлення паспорта їх неповнолітній дитині. У відділення міграційної служби для подання документів на дитячий закордонний паспорт батькам варто йти вдвох, це зекономить їх кошти, адже якщо присутній хтось один із батьків, у нього повинен бути дозвіл від іншого, засвідчений нотаріусом, послуги якого платні. Бланк анкети на дитячий закордонний паспорт заповнюється особисто працівником міграційної служби згідно поданих документів і подається на підпис батькам.

Оформлення дитячого закордонного паспорта Україна

Якщо вашій дитині ще не виповнилося 12 років, ви можете оформити їй дитячий закордонний паспорт самостійно. Та варто подавати документи все-таки разом з дитиною, якщо їй виповнилось 2 роки, тоді у відділі міграційної служби їй зроблять фото відповідно до чинних вимог. Як ми вже зазначали, документи має право подавати один з батьків, але тоді від іншого потрібен дозвіл, завірений нотаріусом, про згоду на оформлення закордонного паспорта дитині. Якщо дитині виповнилось 12 років, то її присутність при подачі документів обов’язкова. Не з’явитись дитина, якій виповнилось 12 років, може тільки при підтвердженні, що це неможливо через стан здоров’я (потрібна довідка з лікарні). Окрім переліку документів, для дітей до 2 років потрібно взяти глянцеву фотокартку розміром 10*15 см (80 % від усієї фотографії має займати обличчя, також бажано робити фото на білому фоні), яке потім відсканують. Після 2 років таке фото самостійно роблять дитині працівники міграційної служби безпосередньо при подачі документів.

Документи для оформлення дитячого закордонного паспорта Україна

–  Свідоцтво про народження дитини (+копія);

–   Довідка про присвоєння дитині ідентифікаційного коду (за наявності) (+копія);

– Відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
– Письмова заява-згода двох батьків, написана у присутності особи, яка приймає документи на оформлення паспорта. Нотаріально завірений дозвіл одного з батьків на оформлення дитячого закордонного паспорта (якщо документи подає хтось один із батьків);

У разі оформлення другого закордонного паспорта дитині до органу ДМС подається

– Попередній закордонний паспорт дитини;

– Паспорт громадянина України обох батьків (+копія);

– Одна кольорова фотографія розміром 10х15 (лише у випадку, якщо дитина ще не досягла 2 років і батьки подають документи без неї);

– Заява про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби);

Якщо документи подає опікун дитини, він повинен мати власний паспорт, свідоцтво про народження дитини, розпорядження про призначення опіки чи піклування та довідку про те, де дитина зареєстрована.

Для отримання закордонного паспорту необхідно мати при собі:

  1. Паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків.
  2. Свідоцтво про народження дитини. З 14 років – паспорт громадянина України.
  3. Із 12 років обов’язкова присутність дитини при отриманні паспорту.

Видача паспорта
Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації. Заявник візуально перевіряє персональні дані, внесені до паспорта.

Якщо заявник не отримав паспорт протягом місяця з дня його оформлення, він повертається відповідному територіальному органу/територіальному підрозділу ДМС для зберігання;
Якщо заявник не отримав паспорт протягом року з дня його оформлення, він знищується.
Нагадуємо, після 2018 року особистий дитячий закордонний паспорт буде єдиним можливим документом, з яким ваша дитина зможе подорожувати за кордон, тож подбайте про нього завчасно.

 

За безоплатними правовими консультаціями жителі Перечина та району можуть звертатися до Перечинського бюро правової допомоги за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 16. Контактний телефон: (03145) 2-34-57.

dicas_para_viajar_com_criancas_1_min

 

Додати коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>