День вшанування пам’яті Героїв Крут

29 січня вшановують пам’ять героїв Крут. 99 років тому відбувся бій біля залізничної станції Крути, яка розташовувалася в північно-східному напрямку від Києва. Бій під Крутами є епізодом радянсько-української війни, яка розпочалася наприкінці грудня 1917 року. Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Бій під Крутами мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента України “Про вшанування пам’яті Героїв Крут” від 15.01.2007 № 15/2007. На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам’ятні знаки.

Ознайомитись з інформаційними матеріалами про бій під Крутами можна у читальній залі центральної районної бібліотеки.

SDC12885

Додати коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>