День Українського козацтва і День захисника України

Відзначається щорічно 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці, згідно з Указом Президента № 966/99, від 7 серпня 1999 року. Зазначене свято встановлено, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення. Про козаків написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Символічно, що святкування Дня Українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості, Президент України Петро Порошенко Указом від 14 жовтня 2014 року № 806/2014, встановив 14 жовтня нове державне свято — День захисника України.

Про період українського козацтва на Україні, про Запорізьку Січ, про козацьких ватажків можна ознайомитись з книжкової виставки у читальній залі, яку підготували бібліотечні працівники.

sdc12563sdc12564

Додати коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>